İşte bizim hikayemiz… (1950 - 2004)

Firmamızın kurucusu Nejat Dilmen’dir. 1950-1989 yılları arasında şirketimizi yönetmiştir. Daha sonra eşi Ayten Dilmen tarafından 1989-1992 yılları arasında yönetilmiştir. 1992 yılından itibaren 1985 yılından beri şirketimizde çalışan Alp Dilmen ve 1987 yılından itibaren çalışan Ata Dilmen tarafından birlikte idare edilmiş olup, Arzu Dilmen’in 2004 yılında aktif olarak çalışmaya başlamasıyla bugünlere gelmiş bir aile şirketidir.

Firmamızın kuruluşundaki ilk ana faaliyet alanı uluslar arası gümrük komisyonculuğudur. 1950-1960 yılları arasında Türkiye’nin lider kuruluşlarının, Koç Grubu, Yalova Elyaf, Bozkurt Mensucat vb. gibi firmaların yoğun gümrük işlemleri yapılmıştır. 1960’lı yılların sonunda Yalova Elyaf fabrikasının İtalya ile olan ticaretini arttırması, kara nakliyesinde ciddi sıkıntılarının olması, kurucumuz Nejat Dilmen’in Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne girebileceği, gümrük komisyonculuğu işlerinin bitebileceğini düşünerek ve müşterimizinde kendilerini bu yönde teşvikiyle 1960’lı yılların sonunda İtalya’dan Fiat 43 marka çekiciler alınarak Uluslar arası Kara Nakliye Sektörüne adım atılmıştır.

1970’li yılların başında kendi bünyesinde çalışan 100 tırlık filosuyla o zamanların en büyük firmalarından biri olmuştur. İtalya hattı, o dönemdeki en kuvvetli olduğu hat olup Romanya ve Bulgaristan’da binlerce tonluk soda taşımaları gerçekleştirilmiştir… 1989 yılında Nejat Dilmen’in vefatı sonrası dönemde Alp Dilmen ve Ata Dilmen tarafından Romanya’da şirketin kendine ait ilk yurtdışı ofisi kurulmuştur. Romanya’daki ofisimiz bu ülkedeki ilk özel uluslar arası nakliye şirketi olma özelliğini taşımaktadır. Romanya ofisinin açılması ile şirketin aktivitelerinde değişiklikler olmaya başlamıştır. Türkiye’deki araçlar satılarak Romen plakalı araçlar alınmıştır. Bunun sebebi Türkiye’deki bir araç maliyetine o dönemde Romanya’da iki araç alınmasıdır.

Romanya pazarına girildikten sonra komünizmden yeni çıkan Romanya’nın orta doğuyla çok iyi ilişkileri olduğu ve ortadoğuya giden binlerce Romen tırının ülkelerine boş döndüğü tesbit edilmiş ve bu araçlara Türkiye’den Romanya’ya dönüş yükü bulma çalışmalarına başlanmıştır. Good Year ve Pirelli firmalarıyla yapılan büyük kontratlarla bu araçlara yük temin edilmiş ve binlerce tırlık yüklemeler gerçekleştirilmiştir.

1990-2000 yılları arasında Romanya-Türkiye, Türkiye-Romanya arasında yapılan yüklemelerde firmamız pazarın lideri konumuna gelmiştir. Türkiye dışındaki 16 yıllık Romanya tecrübemizden sonra Romanya’daki müşterilerimizden gelen Romanya-Fransa arasındaki taşıma taleplerini gerçekleştirmek üzere, 2004 yılında Fransa’nın başkenti Paris’te Fransa ofisimiz faaliyetine başlamıştır. Firmamızın Türkiye, Romanya ve Fransa’da kendi ofislerinin olması, müşterilerimize verdiğimiz hizmetlerde müşterilerimiz yönünde avantajları ve firmamızın gelişimine de katkıları beraberinde getirmeye başlamıştır.

Romanya-Fransa arasında yüklediğimiz araçları müşterilerimizin isteği ve talebine göre Fransa’dan Romanya’ya veya Fransa’dan Türkiye’ye yükleme imkanı yaratılmış olup, Fransa’dan Türkiye’ye gelen araçlarımızı da Türkiye’den Romanya’ya yük sıkıntımız olmamasından dolayı çok hızlı bir şekilde yüklemekteyiz. Bu 3’lü yükleme yapabilme kabiliyetimiz sayesinde hem araçlarımıza yük temininde zorlanmıyoruz, hem de araçlarımıza 3 ülkeli yükleme yaptığımızdan navlun ücretlerinde, dolayısıyla müşterilerimizin maliyetlerinde önemli bir düşüş sağlıyoruz.

Bu yükleme organizasyonunu yapabilmemizdeki en önemli faktörler, 2.jenerasyon olmamız, lise yıllarımızdan itibaren firmamıza ait araçlarla şöförlerimizin yanında tüm Avrupa ülkelerine yaptığımız seyahatler, yıllardır aynı sektörde çalışmamız, yaşadığımız tecrübeler, ofisimizdeki tüm çalışanlarımızla yaptığımız eğitim çalışmaları, tecrübeli arkadaşlarımızın olması, genç ve dinamik bir ekibimizin olması, Romence, İngilizce, Fransızca konuşabilmemiz, tüm ofislerimizin birbiriyle bağlantılı olması, çok kar elde etme düşüncesinden ziyade müşterilerimizle uzun süreli birlikteliklerle karşılıklı kar etme isteğimizin ve görüşümüzün olmasıdır. Kendimizi daima müşterilerimizin yerine koyar ve o şekilde düşünerek çalışırız. Kimseyi kandırmadan, yalan söylemeden, eksik bilgi vermeden, sürekli kendimizi geliştirmeye çalışarak ilerliyoruz. Dinamik fakat kesinlikle dikkatsiz olmamamız, yavaş fakat emin adımlarla büyümemiz, en önemlisi dürüst olmamız bugün bizim 250’nin üstünde müşteriyle çalışan kendi araçlarının dışında 133 nakliye firmasına iş veren güvenilir bir firma olmamızı sağladı.

Müşteri memnuniyeti, karşılıklı vefa ve sadakat, kazanılan müşteriye uzun yıllar ve aynı kalitede hizmet verebilmek, verimli çalışabilmek, dünyadaki yenilik ve gelişmere entegre olmak, ilkeli ve şeffaf olmak misyonumuzdur.

TOP